Достапни линкови

Давос: неопходен нов пристап кон бегалската криза


Меѓународната заедница треба да биде иновативна во одговорот на сегашната бегалска криза, бидејќи традиционалните методи веќе не се соодветни за решавање на проблемот. Ова е наведено за време на дебатите на Светскиот економски форум што се одржува во швајцарскиот град Давос.

XS
SM
MD
LG