Достапни линкови

ЕУ и Полска, разбирање до кавга


ЕУ и Полска, разбирање до кавга
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Влошените односи на Полска со ЕУ се закана за безбедноста на земјата. Ова го оценуваат дел од полските аналитичари откако Брисел покрена истрага без преседан за тоа дали новата евро скептична влада ги прекршила демократските стандарди на Унијата.

Категории

XS
SM
MD
LG