Достапни линкови

САД воведоа нови санкции против Иран


Соединетите држави воведоа нови санкции против ирански компании и поединци поврзани со програмата за балистички ракети на оваа земја. До ова доаѓа еден ден откако Вашингтон и Европската унија ги укинаа санкциите кои беа поврзани со иранската нуклеарна програма.

XS
SM
MD
LG