Достапни линкови

Јанева: Тимот на СЈО ќе врши увид во доказите за Пуч


На барање на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева рочиштето за случајот „Пуч“ е одложено за 2 март со цел обвинителката да има повеќе време за увид во доказите за предметот. Јанева побара судот да им обезбеди просторија во која нејзиниот тим ќе може да изврши увид во доказите.

XS
SM
MD
LG