Достапни линкови

Експлозии и престрелки во Џакарта


Експлозии и престрелки во Џакарта
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Милитанти извршиле напад во близина на еден трговски центар во главниот град на Индонезија Џакарта при што имало неколкумина жртви, а биле убиени и четворица напаѓачи. Полицијата соопшти дека претходно добиле закана од екстремистичката група Исламска држава.

Категории

XS
SM
MD
LG