Достапни линкови

Експлозии и престрелки во Џакарта


Милитанти извршиле напад во близина на еден трговски центар во главниот град на Индонезија Џакарта при што имало неколкумина жртви, а биле убиени и четворица напаѓачи. Полицијата соопшти дека претходно добиле закана од екстремистичката група Исламска држава.

XS
SM
MD
LG