Достапни линкови

Обама: САД не треба да бидат светски полицаец


Американскиот претседател Барак Обама во последното обраќање за Состојбата на нацијата ги пофали економска и воена сила, како и лидерството на неговата земја во светот. Сепак, тој предупреди против обидите Соединетите држави да станат, како што рече, „светски полицаец“.

XS
SM
MD
LG