Достапни линкови

Експлозија во центарот на Истанбул, најмалку 10 загинати


Најмалку 10 луѓе загинале, а 15 биле повредени при денешната експлозија во центарот на Истанбул, соопштија турските власти. Експлозијата се случила во туристички атрактивниот историски дел на градот, каде што се наоѓаат Топкапи, Аја Софија и Сината Џамија.

XS
SM
MD
LG