Достапни линкови

Меркел: Европа е ранлива на бегалската криза


Германскиот канцелар Ангела Меркел изјави дека Европа е ранлива на бегалската криза, бидејќи се уште ја нема под контрола ситуацијата до посакуваниот степен. Во меѓувреме, Германија почна да одбива се повеќе мигранти на нејзината јужна граница, враќајќи ги во Австрија.

XS
SM
MD
LG