Достапни линкови

Отворен Рускиот центар во рамките на УКИМ


Отворен Рускиот центар во рамките на УКИМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Рускиот центар кој во рамките на Универзитеот „Св.Кирил и Методиј“ ќе ја промовира руската култура и јазик, денеска беше свечено отворен во Скопје. Центарот се отовра во соработка на руската амбасада и Фондот “Руски мир“ чии основач е рускиот претседател Владимир Путин.

Категории

XS
SM
MD
LG