Достапни линкови

Мицотакис, нов лидер на грчката Нова демократија


Грчката конзервативна партија Нова демократија го избра Киријакос Мицотакис за нов лидер во надеж дека тој ќе и ја врати старата слава на партијата. Конзервативците се надеваат дека Мицотакис ќе му биде достоен ривал на премиерот и лидер на Сириза Алексис Ципрас.

XS
SM
MD
LG