Достапни линкови

Кери: Иран набргу ќе го исполни нуклеарниот договор


Кери: Иран набргу ќе го исполни нуклеарниот договор
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Американскиот државен секретар Џон Кери изјави дека Иран е можеби на неколку денови од исполнувањето на обврските од нуклеарниот договор. Во исто време тој додаде дека побарал од Кина поголем постојан ангажман во ограничувањето на Северна Кореа да развива нуклеарно оружје.

Категории

XS
SM
MD
LG