Достапни линкови

Вучиќ: односите со Косово мора да бидат нормализирани


Српскиот премиер Александар Вучиќ изјави дека Белград мора да ги реши споровите со Косово, но не поради притисокот од Европската унија. „Ние тоа мора да го направиме за да живееме подобро еден до друг“, изјави тој во интервјуто со Сабина Чабаравдиќ од Балканскиот сервис на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG