Достапни линкови

Северна Кореа тестирала хидрогенска бомба


Северна Кореа денеска соопшти дека извела прва успешна проба на, како што е наведено, „минијатурна“ хидрогенска бомба. Тоа претставува значителен напредок на воените можности на таа изолирана земја што ја алармира меѓународната заедница. За некои станува збор за последен повик за будење.

XS
SM
MD
LG