Достапни линкови

Европа и натаму се затвора


Европа и натаму се затвора
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Патниците од Данска за Шведска се соочија со долго чекање откако почна контролата на нивните документи што е за прв пат по половина век. До ова дојде откако Шведска ја зголеми контролата на границата со цел да го намали приливот на мигранти.

XS
SM
MD
LG