Достапни линкови

САД со критики до Русија за цивилните жртви во Сирија


Соединетите држави остро ја критикуваа Русија дека во нејзините воздушни напади во Сирија страдаат голем број цивили. Вашингтон ја обвини Москва дека со тоа ги поткопува напорите за постигнување примирје меѓу силите на режимот на претседателот Башар ал Асад и водечките бунтовнички групи.

XS
SM
MD
LG