Достапни линкови

Абади: ИД ќе биде поразена во 2016 година


Следната година ќе биде година на целосен пораз на милитантите на Исламската држава. Ова го изјави ирачкиот премиер Хајдер ал Абади откако ирачките сили успеаа да ја вратат контролата врз градот Рамади. Ваквиот успех беше поздравен и од Вашингтон кој потенцира дека се уште има многу работа.

XS
SM
MD
LG