Достапни линкови

Протест за итни мерки против загадувањето


Протест за итни мерки против загадувањето
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Над две илјади граѓани вечерва пред Владата во Скопје излегоа на протест загрижени поради континуирано високо загадениот воздухот во повеќе градови во Македонија. Тие ја критикуваа Владата дека за високото ниво на аерозагадување дава само препораки, а не презема мерки.

Категории

XS
SM
MD
LG