Достапни линкови

„Ел Нињо“ носи торнада, поплави и снег


Ретки зимски торнада во Соединетите држави, снег во Мексико и големи поплави во Британија и во неколку земји во Јужна Америка. Невремето деновиве однесе десетици животи, а предизвика и големи штети.

XS
SM
MD
LG