Достапни линкови

Изминува година на протести


Студенти, професори, хонораци, новинари протестираа барајќи да бидат чуени. Се разбудија различни групи на општеството. Протестите од мали поточиња прераснаа во незапирлива река. Некои успеаја во своите барања, некои сè уште се борат.

XS
SM
MD
LG