Достапни линкови

Папата Франциско за Божиќ повика на правичност


Поглаварот на Римокатоличката црква Папата Франциско за време на традиционалната Божиќна полноќна миса во црквата Свети Петар ги повика верниците на трезвеност и чувство на правдина во општеството полно со, како што рече, „нарцизам“.

XS
SM
MD
LG