Достапни линкови

Полска пред диктатура на мнозинството


Европската комисија ја повика Полска да го почитува владеењето на правото и да не го примени законот за реформи на Уставниот суд пред проценката за влијанието на законот врз независноста на тој суд. Законот го осуди опозицијата оценувајќи дека ја поткопува демократијата.

XS
SM
MD
LG