Достапни линкови

Сараево, станува средиште на радикалните муслимани


Сараево, станува средиште на радикалните муслимани
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Босанската полиција во вторникот на неколку локации во Сараево уапсила единаесет луѓе кои се доведуваат во врска со тероризам и кои одржувале контакти со структури на милитантната група Исламска држава. Босанските експерти веруваат дека со оваа акција бил спречен можен нов терористички во Сараево.

Категории

XS
SM
MD
LG