Достапни линкови

Демонстранти бараа оставка од Тодоров и собираа пари за сестрата на Тамара


Со извиците „Оставка“ започна протестот на стотина граѓански активисти кои денеска пред Собранието повторно побараа министерот за здравство Никола Тодоров да замине од функцијата. Во меѓувреме во Собранието пратениците расправаат за интерпелацијата на Тодоров предложена од СДСМ.

XS
SM
MD
LG