Достапни линкови

Протест против загадувањето - Скопје стана како Пекинг


Протест против загадувањето - Скопје стана како Пекинг
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Неколку стотини граѓани, во организација на неколку невладини организации за екологија, денеска на пладне излегоа на протест против загадувањето на воздухот пред бараките на Град Скопје во Градскиот Парк. Со транспаренти „Сакам Дедо Мраз да ми донесе воздух“, „Мислам значи дишам“, „Стоп смог сега“, тие ги повикаа надлежните да преземат итни кризни мерки за справување со загадувањето.

Погледни ги коментарите (2)

Овој форум е затворен

Категории

XS
SM
MD
LG