Достапни линкови

Кратење на финансиските извори на ИД


Советот за безбедност на Обединетите нации едногласно усвои резолуција за кратење на финансирањето на екстремистичката група Исламска држава. Проценка е дека милитантите месечно за оружје одвојуваат по 30 милиони долари.

XS
SM
MD
LG