Достапни линкови

Грција бара од ЕУ помош за мигрантите


Грција објави видео снимки од воздух на кои се прикажани новите центри за регистрација и прифаќање бегалци на северните острови во Егејско Море. Ова е дел од напорите на Атина да ги демантира критиките од ЕУ, дека прави малку во справувањето со мигрантската криза.

XS
SM
MD
LG