Достапни линкови

Русија и САД со заедничка акција за Сирија


Русија и Соединетите држави најдоа доволно заеднички јазик со цел светските сили в петок да се сретнат во Њујорк за да разговараат за мировниот процес во Сирија. Сепак, двете страни и натаму без поместување околу различните нивни ставови за судбината на сирискиот претседател Башар ал Асад.

XS
SM
MD
LG