Достапни линкови

Обама до лидерите на ИД: вие сте на ред


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека милитантната група Исламска држава загубила големи делови од територијата што биле под нејзина контрола во Ирак и Сирија. Сепак тој наведе дека е неопходен натамошен напредок со цел побрзо справување со милитантите.

XS
SM
MD
LG