Достапни линкови

Студенти протестираат, багерите си работат


Околу дваесетина студенти утринава го блокираа влезот на Ректоратот на УКИМ, барајќи веднаш да биде запрена почнатата изградба на факултетите за информатички науки и компјутерско инженерство (ФИНКИ) и за физичка култура (ФФОСЗ). Тие побараа и оставка на ректорот Велимир Стојковски.

XS
SM
MD
LG