Достапни линкови

Во Франција сепак не победија националистите


Крајно десничарскиот Национален фронт на Марин Ле Пен на вчерашните избори не успеа да победи во ниту еден од 13 региони во Франција. Тоа е големо разочарување за партијата која водеше во првиот круг.

XS
SM
MD
LG