Достапни линкови

Сириската опозиција на преговори со Башар ал Асад


Повеќе сириски опозициски групи се согласија да се сретнат со владата во наредниот месец на разговори за политичко решавање на петгодишната граѓанска војна. Соединетите држави го поздравија договорот како важен чекор кон мирот во Сирија и кон транзицијата на власта во таа земја.

XS
SM
MD
LG