Достапни линкови

Бајден со подршка за територијалниот интегритет на Украина


Американскиот потпретседател Џо Бајден, за време на посетата на Киев, имаше обраќање пред пратениците во украинскиот парламент. Тој и изрази цврста поддршка на Украина, но предупреди и на корупцијата во земјата.

XS
SM
MD
LG