Достапни линкови

Криумчарите на мигранти повторно на сцена


Забраната за влез на економските мигранти повторно ги активира криумчарските канали, вели српскиот народен правобранител Саша Јанчевиќ. Тој и неговиот македонски колега Иџет Мемети се сложни дека условите во прифатните кампови во двете земји за бегалците треба итно да се подобрат.

XS
SM
MD
LG