Достапни линкови

Обама вети дека ИД ќе биде уништена


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека неодамнешното пукање во Калифорнија кога загинаа 14 луѓе било терористички напад и оти двајцата напаѓачи „тргнале по темниот пат на радикализација“. Тој вети дека екстремистичката терористичка група Исламска држава ќе биде уништена.

XS
SM
MD
LG