Достапни линкови

Изборните измами први на мета на Јанева


Изборните нерегуларности се првите предмети за кои Специјалното обвинителство ќе покрене предистражна постапка. Јавната обвинителка Ленче Ристоска соопшти дека постои сомневање дека аферата за фалсификување на лични карти е поврзана со незаконското прислушување и наскоро ќе го побарат предметот.

XS
SM
MD
LG