Достапни линкови

Пломп - Да се прави разлика меѓу политичка и законска одговорност


Пломп - Да се прави разлика меѓу политичка и законска одговорност
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:18 0:00

Собранието е најважната политичка институција, каде треба да се утврдува политичка одговорност, а во исто време Специјалната обвинителка треба да може да ја заврши својата работа кога станува збор за законската одговорност, вели холандскиот амбасадор Вилем Ваутер Пломп.

Категории

XS
SM
MD
LG