Достапни линкови

Министерска конференција на ОБСЕ


Во Белград се одржува дводневна министерска конференција на ОБСЕ, на која главни теми се битката против тероризмот и екстремизмот, и мигрантската криза. На маргините на состанокот, одржана средба Кери – Лавров.

XS
SM
MD
LG