Достапни линкови

Протест на судската администрација


Вработените во судската администрација денеска излегоа на предупредувачки штрајк. Судските службеници се незадоволни од, како што велат, неповолните законски решенија донесени со Законот за судска служба од 2014 година.

XS
SM
MD
LG