Достапни линкови

Во Калифорнија најмалку 14 убиени


Полицијата синоќа соопшти дека најмалку 14 луѓе биле убиени, додека 17 други биле ранети во оружен напад во Сан Бернардино, град во јужна Калифорнија. Во престрелка со полицијата биле убиени двајца осомничени, а ФБИ не ја исклучува можноста нападот да бил акт на странски или домашен тероризам.

XS
SM
MD
LG