Достапни линкови

Историска одлука на НАТО, поканета Црна Гора


Одлуката на министерскиот совет на НАТО за Црна Гора ја соопшти генералниот секретар Јенс Столтенберг кој оцени дека станува збор за историска. Тој додаде дека НАТО ја продолжува политиката на отворена врата за другите земји во регионот кои сакаат да станат членки на Алијансата.

XS
SM
MD
LG