Достапни линкови

Путин: Турција ја штити трговијата со нафта со ИД


Рускиот претседател Владимир Путин ја обвини Турција дека соборувањето на рускиот борбен авион било со цел да ја заштити трговијата со нафта што ја имала со милитантите на Исламската држава. Ваквите наводи, според турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, биле „обична клевета“.

XS
SM
MD
LG