Достапни линкови

Мемети и Бринек на македонско-грчката граница


Условите во кампот за бегалци и мигранти кај Гевгелија, на македонско – грчката граница, не се на задоволително ниво. Сега најголем предизвик е да се подготвиме за зимата. Ова денеска го изјавија народниот правобранител Иџет Мемети и омбудсманот на Австрија Гертруде Бринек, кои го посетија кампот.

XS
SM
MD
LG