Достапни линкови

ЕУ и Турција ќе спречат масовен прилив мигранти


ЕУ и Турција ќе спречат масовен прилив мигранти
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Лидерите на Европската унија и на Турција во Брисел се договорија Унијата да одобри три милијарди евра помош за згрижување на бегалците и мигрантите на турска територија. Утврден е и план на заеднички мерки за запирање на масовниот прилив на бегалци и нелегални мигранти во Европа.

XS
SM
MD
LG