Достапни линкови

Русија ќе продолжи да соработува со САД во Сирија


Русија ќе продолжи да соработува со САД и нивните партнери кои се борат против милитантите на Исламската држава во Сирија. Ова во Москва го изјави рускиот претседател Владимир Путин кој додаде: „Таа соработката ќе биде во опасност ако се повтори турското соборување руски борбени авиони“.

XS
SM
MD
LG