Достапни линкови

Дали НАТО ќе го врати ударот?


Во справувањето со милитантите на ИД кои ја презедоа одговорноста за неколку терористички напади и се закануваат со нови, неопходно е да се одговори и воено. Притоа, според експертите, главна улога треба да игра НАТО. Дали е тоа шанса и за Македонија?

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG