Достапни линкови

Бајден: Балканот во ЕУ, гаранција за мир во Европа


Американскиот потпретседател Џо Бајден и претседателот на Европскиот совет Доналд Туск кои учествуваа на самитот на Југоисточна Европа во Загреб, ја истакнаа важноста од влегувањето на Западен Балкан во Европската унија. На собирот беше изразена посветеноста за заедничка борба против тероризмот.

XS
SM
MD
LG