Достапни линкови

САД се враќаат на Балканот


Учеството на американскиот потпретседател Џо Бајден на денешниот самит на Западен Балкан во Загреб, според оценките, го нагласува обновениот интерес на Вашингтон за регионот кој се справува со голема мигрантска криза.

XS
SM
MD
LG