Достапни линкови

Во Брисел загриженост и страхување


Во Брисел загриженост и страхување
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Белгиските власти соопштија дека синоќа во Брисел биле уапсени 16 лица во рамките на истрагата за терористичките напади во Париз на 13 ноември кога загинаа 129 луѓе. Белгиското обвинителство денеска соопшти дека меѓу уапсените не бил и клучниот осомничен за тие напади Салах Абдесалам.

Категории

XS
SM
MD
LG