Достапни линкови

Престрелка во предградие на Париз


Во текот на истрагата во врска со терористичките напади во Париз на 13 ноември кога загинаа 129 луѓе, а над 350 беа ранети, изутрината во париското предградие Сен Дени дошло до престрелка. Според извештаите, непознат број луѓе биле забарикадирани во еден стан, а во престрелката имало и жртви.

XS
SM
MD
LG