Достапни линкови

Кремљ: падот на авионот во Египет терористички чин


Кремљ: падот на авионот во Египет терористички чин
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Шефот на руската Федерална служба за безбедност Александар Бортников изјави дека уривањето на рускиот авион на 31 октомври во Египет било резултат на терористички напад. Рускиот претседател Владимир Путин вети дека ќе бидат пронајдени и казнети оние што стојат зад нападот во кој загинаа 224 луѓе.

Категории

XS
SM
MD
LG